رفتن به محتوای اصلی
x

فرهنگی دانشجویی

اهداف و اهم وظايف سرپرستان دانشجويي- فرهنگي دانشكده ها
(برگرفته شده از آیین نامه)

به منظور هدايت، بستر سازي، تسهيل، هماهنگي و نظارت بر فعاليتهاي فوق برنامه دانشجويي در سطح دانشكده ها و در راستای نيل به اهداف عاليه دانشگاه اسلامي در تربيت نيروي انساني متخصص، توانا، خردورز و مهذب، در چارچوب سياستها و مقررات دانشگاه و مصوبات شوراهاي مرتبط، سرپرستان دانشجويي- فرهنگي دانشكده ها فعاليتهاي حوزه كاري خود را بر اساس مفاد اين آيين نامه تنظيم مي نمايند .

الف- حوزه دانشجويي 

برنامه ريزي و نظارت بر فعاليت ها و مسابقات ورزشي 

برنامه ريزي هدفمند و توسعه كار دانشجويي

هماهنگي و پی¬گیری مشاوره دانشجويي با استفاده از ظرفیت های مرکز مشاوره

برنامه ريزي و كمك به انتخاب دانشجويان نمونه و برگزیده

برنامه ريزي و نظارت بر ارتباط فعال با دانش آموختگان 

کمک به جذب دانشجویان ممتاز در مقاطع بالاتر با همکاری معاونت آموزشی

بازخورد و ارزیابی فعالیت های دانشجویی در سطح دانشکده​

ب- حوزه فرهنگي- اجتماعي 

نظارت بر انجمن(هاي) علمي دانشجويي دانشكده 

هدايت گروه هاي دانشجويي علمي- فناوري تخصصي دانشكده 

برنامه ريزي و نظارت بر بازديدهاي علمي فوق برنامه دانشكده 

هدايت و نظارت بر نشريات علمي دانشجويي دانشكده 

برنامه ريزي و هدايت برنامه هاي فرهنگي- اجتماعي دانشكده

همكاري با معاونت آموزشي دانشكده در برنامه ريزي راهنمايي جامع دانشجويان كارشناسي 

استفاده از ظرفيت دانشجويان تحصيلات تكميلي در فعاليتها ​

گروههای فعال دانشجویی دانشکده: 

انجمن علمی برق

انجمن علمی کامپیوتر و آی تی

بسیج دانشجویی دانشکده برق (شهید خاکی)

شاخه دانشجویی IEEE

نشریات دانشجویی:

فیدبک (انجمن علمی برق)

فرامتن (انجمن علمی کامپیوتر و آی تی)

 

مریم ذکری

سرپرست فرهنگی دانشجویی, دانشیار, گروه کنترل
هیات علمی
  • 98-31-33915397

انجمن علمی برق

انجمن علمی کامپیوتر و آی تی

شاخه دانشجویی IEEE

موسسه مهندسان برق و الکترونیک
(Institute of Electrical and Electronics Engineers)
که به اختصار آی تریپل ایی (IEEE) نامیده می شود بزرگترین موسسه حرفه‌ای دنیا و محلی برای تبادلات علمی و فنی در زمینه های مختلف مهندسی برق و کامپیوتر و (حتی مکانیک در شاخه های مشترک با برق نظیر رباتیک و اتوماسیون صنعتی) است.
یکی از زیر بخش های مهم این موسسه شاخه دانشجویی است که به منظور آشنایی دانشجویان مهندسی با مسائل حرفه ای و پرورش مهارت های بین فردی آنها ایجاد شده است. شاخه دانشجویی IEEE در تمامی دانشگاه های معتبر دنیا شعبه دارد و افتخار دانشکده برق و کامپیوتر صنعتی اصفهان اینست که پس از 18 سال فعالیت مستمر، شاخه دانشجویی IEEE صنعتی اصفهان برای چند سال متوالی به عنوان برترین و فعالترین شاخه دانشجویی در کشور برگزیده شده است.

اهداف اصلی شاخه دانشجویی IEEE به شرح زیر است:
1) برگزاری دوره‌ها و کارگاه‌های مفید علمی و مهارتی برای دانشجویان،
2) ارتباط با شرکت‌های دانش بنیان،
3) همکاری در جهت ارتقا سطح آموزشی دانشجویان

کمیته مدیریت شاخه دانشجویی IEEE در صنعتی اصفهان از میان دانشجویان (عموما تحصیلات تکمیلی یا دانشجویان سال آخر) انتخاب می‌شود که بیشترین تلاش خود را در راستای ارتقای علمی و حرفه ای دانشجویان انجام خواهد داد. ما در شاخه دانشجویی IEEE برای یادگیری، همکاری و نوآوری جمع شده‌ایم و تمامی پروژه‌ها و فعالیت های دانشجویی IEEE طبق دستورالعمل‌های رسمی طراحی و حمایت می‌شوند.
http://iut.ieee.org.ir

در دوران پساکنکور با ما همراه باشید ‏@darbast_ECE
ارتباط با ادمین @ECEIUT_Admin

 

شاخه دانشجویی ACM

موسسه‌ی ای‌سی‌ام (Association for Computing Machinery) یکی از بزرگترین و مهمترین انجمن‌های دنیاست که هدفش رواج دادن محاسبات نوین و الگوریتمهاست. برای این کار برنامه‌های متنوعی توی سراسر دنیا اجرا میکنه، مثلا برگزاری سمینارهای به‌روز، ارسال مجله‌های معتبرش به سراسر دنیا، برگزاری مسابقات متفاوت و پشتیبانی از شاخه‌های دانشجویی ای‌سی‌ام که خوشبختانه دانشگاه ما هم یکیش رو داره :blush:

شاخه_دانشجویی_ACM دانشگاه صنعتی اصفهان دو سالی هست که ثبت جهانی شده و با برنامه‌های متنوع مثل برگزاری کلاس، کارگاه، مسابقه و ... تلاش میکنه دانشجو‌ها رو با الگوریتم و موضوعات کامپیوتری مهم دیگه بیشتر آشنا کنه و جو حل مسئله رو در بینشون زنده نگه داره. شاخه‌ی ما داره تلاش میکنه که فعالیت‌هاش رو روز‌به‌روز گسترش بده که البته به کمک و همکاری شماها هم خیلی نیاز داره.

مسابقه ACM ICPC یک مسابقه‌ی علمی و در عین حال پرشور و هیجانه که معتبرترین مسابقه‌ی برنامه‌نویسی دانشجویی دنیا محسوب میشه. این مسابقه در سطح جهانی برگزار میشه که برای ورود به اون تیم‌ها باید در مسابقات منطقه‌ای مقام بیارن که تهران هم یکی از این منطقه‌هاست.
روند این مسابقات این طوریه که تیم‌های سه نفره در مسابقه شرکت می‌کنن، چند سوال الگوریتمی و ریاضی‌طور در اختیارشون قرار می‌گیره و خودشون رو برای چند ساعت پر از هیجان، همکاری، هم‌فکری و رقابت آماده می‌کنن. اگر سوالی رو بتونن حل کنن بادکنک:balloon: مربوط به اون سوال رو دریافت می‌کنن و تیمی که بادکنک بیشتری بدست بیاره، امتیاز و رتبه بهتری می‌گیره:smiley:. هیجان جایی به اوج خودش میرسه که یک ساعت آخر، تابلوی نتایج قفل میشه و هیچ‌تیمی نتایج تیم‌های دیگه رو نمیفهمه و تیم‌ها حداکثر تلاش خودشون رو می‌کنن تا از رقبا پیش بیفتن. در همین مدت زمان کم ممکنه نتایج به کلی عوض بشه. استرس و هیجان غوغا می‌کنه و شرکت‌کنندگان بی‌صبرانه منتظر آخرین داوری‌ها می‌مونن. بعد از اتمام مسابقه، پرهیجان ترین و چالش‌برانگیزترین قسمت برنامه که همون ترکوندن بادکنک‌هاست آغاز میشه و بچه‌ها با قدرت تمام این مرحله از مسابقه رو به انجام می‌رسونن! :muscle: در نهایت هم به تیم‌های برتر جایزه‌ تعلق می‌گیره :gift: و چند تیم اول هم جواز حضور توی مسابقات جهانی رو کسب میکنن :trophy:
بچه‌ها و تیم‌های دانشگاه ما هم هرسال برای کسب نتیجه‌ی خوب توی مسابقات منطقه‌ای در طول سال تلاش میکنن، کد میزنن و کانتست‌(مسابقه)های تمرینی زیادی میدن. شاخه‌ی ما هم توی این راه فعالیت‌های زیادی میکنه مثل برگزاری کانتست‌های تمرینی و آمادگی مسابقات، برگزاری کلاس آمادگی برای دانشجویان صفری :)‌ و مهم‌‌تر از همه هم برگزاری مسابقه ای‌سی‌ام داخلی که هرسال با شور و هیجان خاصی برگزار میشه.
در نهایت هم باید بگیم که ICPC فقط یه مسابقه نیست، مهارت‌های حل مسئله و کار تیمی که برای این مسابقه کسب میشه توی همه‌ی کارهایی که انجام میدیم کمکمون میکنه و توی طرز فکرمون تاثیرات مثبت زیادی میذاره، دلیلش هم اینه که هرکاری که میکنیم چیزی نیست مگر مجموعه‌ای از مسائل که باید حل کنیم که خب این مهارت‌هارو توی این‌جور مسابقات یاد میگیریم :)
راه‌های ارتباطی:
@acmiut آدرس کانال تلگراممون
officers@iut.acm.org ایمیل شاخه
iut.acm.org سایت شاخه

در دوران پساکنکور با ما همراه باشید ‏@darbast_ECE
ارتباط با ادمین @ECEIUT_Admin

 

بسیج دانشجویی دانشکده برق (شهید خاکی)

نشست صمیمانه اساتید با دانشجویان با محوریت «دانشگاهی که دوستش داریم »

 

آموزش نرم افزار MATLAB

 

تحت نظارت وف ایرانی